Baza technologii
Sposób projektowania i otrzymywania nanoproszków kesterytu z ligandami półprzewodzącymi dla potrzeb fotowoltaiki
Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o.
Opis technologii / usługi
Przedmiotem wynalazku jest sposób projektowania oraz otrzymywania kompozytów nanoproszków kesterytu z ligandami organicznymi uławiającymi transfer elektronów w ogniwie fotowoltalicznym.
Zalety / korzyści z zastosowania technologii
W porównaniu do stosowanych obecnie metod sterowania poziomami energetycznymi nanoproszków kesterytu: 1. technologia nie wymaga wprowadzania do materiałów pierwiastków toksycznych, np. Se; 2. technologia pozwala na konstrukcję ogniw wyłącznie z tanich pierwiastków; 3. technologia pozwala na zwiększenie wydajności ogniw słonecznych budowanych na bazie otrzymywanych z jej zastosowaniem materiałów.
Zastosowanie rynkowe
Jednym z kierunków rozwoju fotowoltaiki z użyciem nanoproszków kesterytu jest wytworzenie cienkowarstwowych struktur: przezroczyste podłoże - elektroda - warstwa nanoziarem kesterytu - skoniugowany polimer - elektroda. Ze względu na efektywną separację nośników ładunku w pobliżu tego złącza w ogniwie fotowoltaicznym, znacznie bardziej perspektywicznie wydają się próby wykorzystania nieorganiczno-organicznych układów półprzewodnikowych, o odpowiednio dostosowanych poziomach energetycznych.
Tagi
Branże
Lokalizacja
Dane podmiotu
Nazwa: Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o.
NIP: 7010360620