Baza technologii


Logo wpisu Sposób wyznaczania optymalnej, ścisłej wartości poziomu magnesowania ferromagnetyka za pomoca aparatury do pomiaru szumu magnetycznego

Sposób wyznaczania optymalnej, ścisłej wartości poziomu magnesowania ferromagnetyka za pomoca aparatury do pomiaru szumu magnetycznego

Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych

Opis technologii / usługi

Istota sposobu wg wynalazku polega na tym, że ferromagnetyk poddaje się naprężeniom rozciągającym, działaniu zewnętrznego pola magnetycznego za pomocą zewnętrznej cewki czujnika elektromagnetycznego i mierzy się wewnętrzną cewką tego czujnika napięcie szumu magnetycznego z ferromagnetyka. Następnie ferromagnetyk poddaje się naprężeniom ściskającym, działaniu zewnętrznego pola magnetycznego za pomocą zewnętrznej cewki czujnika elektromagnetycznego i mierzy się wewnętrzną cewką tego czujnika napięcie jego szumu magnetycznego. W efekcie otrzymuje się dwie zależności dynamiczne szumu magnetycznego od napięcia prądu magnesowania.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Zaletą sposobu wg wynalazku jest to, że uzyskuje się optymalną, ścisłą i dokładną wartość napięcia prądu magnesowania, a w rezultacie otrzymuje się prawidłowe wyniki badań napięcia szumu magnetycznego jednocześnie nie niszcząc elementów maszyn.

Zastosowanie rynkowe

Wyznaczenia optymalnej, ścisłej wartości poziomu magnesowania ferromagnetyka za pomocą aparatury do pomiaru szumu magnetycznego przy badaniu nieniszczącym elementów maszyn.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych

NIP: 5250007282

Kraj: Polska

Adres www: https://www.itwl.pl/

Typ podmiotu: Instytut naukowo - badawczy

Wielkość: Duże

Forma ochrony

Wynalazek

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 13 maja 2021 17:33

Wróć na stronę "Bazy"