Baza technologii


Logo wpisu Stanowisko montażowe składane

Stanowisko montażowe składane

Centrum Szkolnictwa i Technologii Nowych Generacji - CSTNG Dawid Pijanka

Opis technologii / usługi

Składane stanowisko montażowe to urządzenie, które ma na celu eliminację problemów w szczególności związanych z ograniczoną powierzchnią metrażową w sposób prosty i szybki, przy maksymalnym wykorzystaniu obszaru roboczego, co pomaga utrzymać porządek oraz zwiększa komfort pracy. Twórcą niniejszego wynalazku jest Rafał Grzebielichowski – konstruktor w branży Automotive. Zasada działania konstrukcji tego stanowiska, polega na możliwości szybkiego oraz łatwego składania oraz rozkładania powierzchni roboczej stołu, co ma na celu ograniczenie zajmowanej przestrzeni w jakiej się znajduje. Dodatkową zaletą wynalazku jest duża ilość miejsca przeznaczonego na powieszenie potrzebnych narzędzi. Warianty wykonania Wariant nr 1 wynalazku – stanowisko montażowe składane bez oświetlenia Wariant nr 2 wynalazku – stanowisko montażowe składane z pełną regulacją oświetlenia Więcej informacji po kontakcie

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Zalety funkcyjne: zastosowany w urządzeniu mechanizm składania blatu stołu pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni w jakiej się znajduje, dzięki czemu z powodzeniem może znaleźć swoje miejsce w garażach lub warsztatach o ograniczonym metrażu, dwie perforowane płyty tworzą dużą przestrzeń na wszelkiego rodzaju narzędzia, co pomaga w zachowaniu porządku oraz zwiększa komfort pracy, dzięki dobrej widoczności, zastosowanie odpowiedniej konstrukcji elementu ruchomego pozwala na bezkolizyjne składanie blatu stołu z narzędziami wiszącymi na segmencie górnym i dolnym, wysoka odporność obrzeży blatu uzyskana poprzez zastosowanie ramy chroniącej, wysoki komfort pracy dzięki zastosowaniu funkcjonalnego oraz intuicyjnego mechanizm regulacji oświetlenia, wyposażenie w listwę zasilająca, która ułatwia pracę z narzędziami elektrycznymi, segmentowy podział stanowiska montażowego sprawia, że jego montaż oraz transport nie sprawiają problemów. Zalety biznesowe: projekt chroniony prawnie, nowość na rynku, wdrażając go możesz ubiegać się o dofinansowania takie, jak: badania i rozwój, wzornictwo przemysłowe, kredyty technologiczne, transfer technologii (pokrywa koszty zakupu), szybka ścieżka, globalizacja biznesu, inne produkt łatwy w marketingu, dzięki mechanizmowi składania blatu, wynalazek ten będzie miał szerokie grono potencjalnych odbiorców, ze względu na to, że z łatwością może być używany przez wiele firm mechaniczno-technicznych, jak również w warsztatach, czy garażach klientów indywidualnych.

Zastosowanie rynkowe

Omawiany wynalazek dedykowany jest zarówno klientom indywidualnym, jak i warsztatom czy firmom montażowym. W przypadku klientów indywidualnych posiadających ciasne garaże czy warsztaty jest to idealne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić przestrzeń, która może być np. wykorzystana na zaparkowanie samochodu. Skierowany jest również do większych przedsiębiorstw, które cenią sobie ład i przejrzystość na stanowisku oraz wygodę w regulacji oświetlenia oraz szybkie i łatwe składanie stanowiska, po zakończonej pracy. Wdrożeniem wynalazku mogą być więc zainteresowane szczególnie przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją mebli warsztatowych, dla których składane stanowisko montażowe stanowiłoby idealne rozszerzenie oferty sprzedaży.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Centrum Szkolnictwa i Technologii Nowych Generacji - CSTNG Dawid Pijanka

NIP: 8133725806

Adres www: https://cstng.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Wzór użytkowy

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"