Baza technologii


Logo wpisu Stelaż mocujący robota

Stelaż mocujący robota

Krzysztof Lipiec

Opis technologii / usługi

Stelaż mocujący robota, o kołowo – gąsienicowej platformie jezdnej, mającej koła zaopatrzone w opony, przeznaczony zwłaszcza do mocowania robota podczas jego przewożenia środkami transportu lub podczas magazynowania. Opracowany stelaż mocujący robota na czas transportu lub magazynowania, umożliwia zorientowanie robota osiami kół prostopadle do podłoża, co pozwala zmniejszyć zajmowaną przez niego powierzchnię na płaszczyźnie poziomej nawet do 0,12 m2 dla samej bazy mobilnej. Montaż robota na stelażu polega na jego uniesieniu za przeznaczony do tego celu uchwyt na obudowie, oparciu kołami od strony podłoża o półkę stelaża utrzymując kąt między korpusem, a wspornikiem ok. 5-20°, a następnie dociśnięciu robota gąsienicą do górnej części wspornika pozycjonującego. W tym czasie zatrzask wykonany z tworzywa i mający postać płytki ze skośnie ściętym grotem odkształca się sprężyście, a grot zatrzaskuje na płozie podpierającej gąsienicę. Ostatecznym zabezpieczeniem robota przed wysunięciem z zaczepu jest zapięcie klamry zatrzaskowej na taśmie przymocowanej do półki i ucha na wsporniku pozycjonującym. Konstrukcja stelaża pozwala na montaż robota z rozbudowanym wyposażeniem dodatkowym takim jak: manipulator, gąsienice przednie, kamera główna i inne.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Zalety stelaża mocującego robota: możliwość mocowania robota na ścianie przy zachowaniu łatwości i pewności mocowania, zmniejszenie powierzchni użytkowej potrzebnej do przewożenia lub przechowywania robota mobilnego, możliwość umieszczenia kilku robotów jeden nad drugim, jedyne tego typu rozwiązanie na rynku, dedykowane do małych, gąsiennicowo-kołowych robotów mobilnych.

Zastosowanie rynkowe

Do przewozu małych robotów rozpoznawczych i inspekcyjnych w pojazdach policyjnych i wojskowych oddziałów pirotechnicznych, oraz innych służb ratunkowych. Branże: automotive, pojazdy specjalne, środki transportu i magazynowania.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"