Baza technologii


Logo wpisu Supersprawny powietrzny wymiennik ciepła

Supersprawny powietrzny wymiennik ciepła

Dominik Kozik

Opis technologii / usługi

Wymiennik przystosowany do zastosowanie w rekuparatorach powietrznych montowanych w układach wentylacji mechanicznej. Wymiennik charakteryzuje się bardzo wysoką sprawnością odzysku ciepła >90%. Wysoką sprawność zapewnia bardzo duża powierzchnia wymiany ciepła i zmiana parametrów przepływu powietrza. Wymiennik jest skalowalny wymiarowo oraz jest możliwy do łączenia w moduły. Możliwe zastosowanie w sterowaniu regulatorem lub sterownikiem z logiką rozmytą ze względu na możliwą adaptację parametrów przepływu powietrza wynikającą z pomiaru parametrów powietrza na wejściu i wyjściu. Materiały odporne do produkcji wymiennika są odporne na korozję i zmiany temperatury. Możliwe jest zastosowanie w wymienniku odmrażania bezstratnego, które nie wymaga jego podgrzewania w okresach zimowych. Technologia produkcji wymiennika jest przystosowana do produkcji maszynowej seryjnej.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Technologia wyróżnia się: - wysoką sprawnością odzysku ciepła, - skalowalnością wymiarową, - budową modułową, - możliwe sterowanie układu rekuperacji regulatorem lub sterownikiem z logiką rozmytą, - odporność na korozję i zmiany temperatury, - możliwe jest zastosowanie w wymienniku odmrażania bezstratnego, - przystosowany do produkcji maszynowej seryjnej.

Zastosowanie rynkowe

Wymiennik może służyć do zastosowania w budowie rekuperatorów powietrznych, jako część instalacji przemysłowych lub jako wymiennik powietrza w szklarniach.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Strzeżone know-how
Chronione prawem autorskim
Inna forma ochrony:
None

Poziom gotowości technologicznej

TRL 6

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)
Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"