Baza technologii


Logo wpisu Symulacja wtrysku - Moldex3D

Symulacja wtrysku - Moldex3D

Moldex3D

Opis technologii / usługi

Moldex3D eDesign to wiodące oprogramowanie do symulacji i wizualizacji procesu wtrysku plastiku, które umożliwia projektantom wyprasek i producentom form wtryskowych weryfikację oraz optymalizację ich produktów.

Unikalnymi cechami eDesign są: automatyczna siatka 3D oraz inteligentne kreatory modelowania, które pomagają użytkownikom w szybkim tworzeniu siatki. Ponadto precyzyjne wyniki analizy pomagają w zweryfikowaniu produkcyjności modelu: wizualizacji przepływu materiału w formie, optymalizacji warunków procesu i rozwiązywaniu problemów już na etapie projektowania.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Symulacja 3D w inżynierii komputerowej (CAE) jest opłacalna, niezawodna oraz ekonomiczna. Moldex3D eDesign umożliwia projektantom oraz producentom form wtryskowych na zoptymalizowanie procesu oraz pokonanie wyzwań produkcyjnych. Dzięki Moldex3D eDesign, szybka i precyzyjna weryfikacja modelu jest na wyciągnięcie ręki.

Częste wyzwania produkcyjne to; wydajność a wskaźnik wadliwości, redukcja kosztów, czas wprowadzenia produktu na rynek, zapotrzebowanie rynku na różnorodność produktów. Moldex3D eDesign pomaga firmom radzić sobie z istotnymi problemami i skuteczniej znajdować rozwiązania; 85% typowych problemów produkcyjnych można przewidzieć i uniknąć już na etapie projektowania.
Moldex3D eDesign obsługuje również dodatkowe rozwiązania w zakresie formowania wtryskowego dla skomplikowanych oraz zaawansowanych procesów

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Moldex3D

NIP: 5532343654

Kraj: Polska

Adres www: https://moldex3deurope.com/

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

TRL 9

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 23 czerwca 2021 13:15

Wróć na stronę "Bazy"