Baza technologii


Logo wpisu System Informacji Przestrzennej dla branży aviation, facility management & MRO

System Informacji Przestrzennej dla branży aviation, facility management & MRO

GIS-Expert sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

System rozwiązuje problemy związane z zarządzaniem przestrzenią dużych obiektów (produkcyjnych, usługowych, magazynowych): utrzymanie porządku, dostęp do aktualnej i wiarygodnej informacji o stanie obiektu i jego wyposażenia, aktualnej lokalizacji urządzeń ruchomych. Umożliwia także planowanie i symulowanie aranżacji wyposażenia obiektu lub stanowisk pracy znajdujących się w nim.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

System został wdrożony m.in. przez Port Lotniczy Lublin (jako pierwsze i jak na razie jedyne funkcjonujące na lotnisku w Polsce). Obecnie trwają rozmowy nt. szczegółów wdrożenia Systemu na Lotnisku Chopina. Pomysł Systemu Informacji Przestrzennej Lotniska Chopina wygrał jeden z ubiegłych Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów organizowanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu w styczniu 2017 r. Przewaga naszego rozwiązania nad innymi rozwiązaniami klasy SIP (Systemów Informacji Przestrzennej) polega na tym, że został w praktyce przetestowany i produkcyjnie wdrożony w firmie z branży Aviation i Facility Management w Polsce. System jest skalowalny i wdrażany przez firmę zarówno w dużych organizacjach (deweloperzy powierzchni produkcyjnych i magazynowych) oraz bardzo małych (np. muzeach). Główną korzyścią z wdrożenia SIP jest rozwiązanie problemu "zapanowania" nad obiektem i zmniejszenia problemu chaosu organizacyjnego powstającego w efekcie niedostatecznej lub nieaktualnej informacji o obiekcie, elementach jego wyposażenia, stanowiskach pracy. Dzięki możliwości symulowania aranżacji obiektu w przestrzeni "wirtualnej" oszczędzany jest czas konieczny na przetestowanie zmian w organizacji przestrzeni "realnej".

Zastosowanie rynkowe

Technologia może być wykorzystana do opracowania symulatora lub aplikacji pozwalającej na optymalne wykorzystanie stanowisk pracy i ich organizację (np. aranżacja, rozmieszczenie narzędzi). Dzięki przechowywaniu informacji w SIP w różnej postaci: 2D (interaktywne mapy), 3D (interaktywne modele), 4D (informacja o stanie obiektów w czasie), a także stosowaniu przez firmę technologii Virtual/Augmented Reality możliwe jest wdrożenie rozwiązania wszechstronnie obejmującego problem "chaosu organizacyjnego" w przestrzeni zarządzanego obiektu poprzez przetestowanie różnych modeli jego organizacji i wyposażenia.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: GIS-Expert sp. z o.o.

NIP: 7123170358

Adres www: http://www.gis-expert.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"