Baza technologii


Logo wpisu System monitorowania i zarządzania flotą pojazdów

System monitorowania i zarządzania flotą pojazdów

Aleksandra Linkowska-Szymura

Opis technologii / usługi

System monitorowania i zarządzania flotą pojazdów, posiada funkcjonalność umożliwiającą prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdów na potrzeby prawidłowego dokumentowania wykorzystania pojazdu samochodowego wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika, które reguluje Ustawa z dnia 7 lutego 2014r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług. Cechy i funkcjonalności: Całodobowy dostęp on-line do wszystkich informacji o flocie pojazdów; Monitorowanie zużycia paliwa; Wyświetlanie lokalizacji pojazdów na mapach całego świata; Analizowanie przebytych tras; Rejestrowanie parametrów pojazdu (funkcja czarnej skrzynki); Kontrolę czasu pracy kierowców; Identyfikację jazd prywatnych; Nadzór nad terminowością badań technicznych, przeglądów gwarancyjnych i obowiązkowych ubezpieczeń; Zmniejszenie kosztów eksploatacji pojazdów; Zwiększenie bezpieczeństwa pracowników, pojazdów oraz przewożonych ładunków.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

System monitorowania i zarządzania flotą pojazdów charakteryzuje się budową modułową, dzięki czemu może być rozbudowywany w dowolnym momencie jego eksploatacji. Konfiguracja systemu oraz zakres udostępnianych funkcji zależy od wymagań Klienta i jest dostosowywana do jego indywidualnych potrzeb.

Zastosowanie rynkowe

System znajduje zastosowanie w monitorowaniu i zarządzaniu środkami transportu drogowego i kolejowego. Umożliwia m.in. prezentację parametrów eksploatacyjnych pojazdów, lokalizację i nawigację GPS, pełną kontrolę nad sposobem wykorzystania i użytkowania monitorowanych środków transportu, generowanie raportów wg. zdefinowanych przez użytkownika parametrów.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"