Baza poszukujących technologii


Logo wpisu System sterowania doświetlaniem roślin w szklarniach. System powinien umożliwiać aktywną zmianę natężenia promieniowania emitowanego z lampy LED kierowaną do roślin.

System sterowania doświetlaniem roślin w szklarniach. System powinien umożliwiać aktywną zmianę natężenia promieniowania emitowanego z lampy LED kierowaną do roślin.

Lafoge Sp. z o. o.

Opis technologii / usługi

1. Rozwiązanie problemu powinno dotyczyć sterowania oświetleniem LED z uwzględnieniem zapotrzebowania rośliny na poszczególne długości światła niezbędne roślinie do asymilacji w procesie fotosyntezy.

2. Poszukujemy systemu zarządzania energią świetlną - szafy sterującej wraz z czujnikami do czynnego ( w czasie rzeczywistym ) odbierania impulsów i analizowania ich. System powinien zawierać technologie pozwalającą na bieżącą i stałą parametryzację czynników optymalizujących proces wzrostu roślin oraz ich fotosyntezę.

3. Skomercjalizowac produkt i sprzedawać go producentom rolnym ( szklarniom ) czy producentom roślin ogrodniczych wraz z produkowanym przez nas oświetleniem LED .
System, którego poszukujemy powinien : Na bieżąco monitorowac proces fotosyntezy wraz z uwzględnieniem natężenia oświetlenia LED dla danej rośliny. Dzieki zastosowaniu tej technologii oczekujemy znaczącego wzrostu produkcji roślinnej w postaci masy zielonej, owoców i warzyw. Oczekiwanie nasze jest zbieżne z oczekiwaniem rolników zarówno w Polsce jak i w Europie. System ten powinien zracjonalizować koszty produkcji roślin w szklarniach oraz w hodowlach zakmniętych i przyczynic się do ilościowego wzrostu produkowanej ekologicznie żywności.

Obecnie na rynku światowym brak jest takiego rozwiązania a jest ono niezwykle pożądane, gdyż nowa technologia oświetlenia LED dla roślin pozwala na znaczące zwiększenie plonów w sposób ekologiczny.

Jesteśmy Polskim producentem oświetlenia LED dedykowanego pod uprawy roślin i w kontaktach handlowych rolnicy informują nas o tym, że są żywo zainteresowani tego typu rozwiązaniem - technologią.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Lafoge Sp. z o. o.

NIP: 8942791017

Kraj: Polska

Adres www: http://www.lafoge.pl

Forma ochrony

Wynalazek
Zgłoszenie wynalazku
Strzeżone know-how
Chronione prawem autorskim
Wzór użytkowy

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)
Komercyjne usługi badawcze

Dodano 18 maja 2021 21:07

Wróć na stronę "Bazy"