Baza technologii


Logo wpisu Technologia produkcji środka ogniochronnego do zabezpieczania tkanin (FOBOS M2T)

Technologia produkcji środka ogniochronnego do zabezpieczania tkanin (FOBOS M2T)

Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich

Opis technologii / usługi

FOBOS M-2T jest środkiem służącym przeciwogniowego zabezpieczania wyrobów włókienniczych z włókien naturalnych, sztucznych oraz mieszanek z włóknami syntetycznymi. Jest preparatem solnym, rozpuszczalnym w wodzie. Przeznaczony jest do zabezpieczenia wyrobów stosowanych wewnątrz pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi i zwierząt.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Impregnacja tym środkiem może odbywać się metodą powierzchniową (malowanie, natrysk) lub metodą moczenia. Środek nie wpływa na zmianę wyglądu estetycznego zabezpieczanych wyrobów. Jest nietoksyczny – nie wydziela substancji toksycznych w trakcie impregnacji jak i z zabezpieczonych wyrobów. Nie powoduje uczuleń skórnych, zarówno środek jak i zabezpieczone wyroby nie wykazują właściwości alergizujących. Impregnacja odporna jest na wielokrotne pranie chemiczne, nie jest odporna na pranie mokre.

Zastosowanie rynkowe

Zastosowanie do zabezpieczania ognioochronnego tkanin z włókien naturalnych, sztucznych oraz mieszanek z włóknami syntetycznymi. Zabezpieczone środkiem elementy mogą być stosowane także w magazynach żywności i pasz przy wyeliminowaniu ich bezpośredniego kontaktu z zaimpregnowanymi wyrobami. Środek może być stosowany w obszarach wymagających surowych zasad BHP zabezpieczających pracowników przed narażeniem na poparzenia - odzież ochronna w hutnictwie, wytwarzaniu energii, przemyśle naftowo-gazowym, straż pożarna, itp. Chemia Firmy zajmujące się produkcją środków ognioochronnych oraz firmy stosujące w produkcji takie środki. Inne przemysł włókienniczy - wykorzystanie ognioodpornych tkanin w produkcji odzieży i materiałów funkcjonalnych.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich

NIP: 7811830940

Adres www: http://www.iwnirz.pl

Typ podmiotu: Instytut naukowo - badawczy

Wielkość: Średnie

Forma ochrony

Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"