Baza technologii


Logo wpisu Technologia produkcji barier energochłonnych

Technologia produkcji barier energochłonnych

Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Oponiarskiego Stomil Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

OBR PO Stomil Sp. z o.o. ma do zaoferowania technologię produkcji barier energochłonnych. Produkt ten bardzo dobrze pochłania energię, która powstaje podczas uderzenia pojazdu z przeszkodą. Zaletą technologii jest łatwość wytwarzania elementów i niewielkie nakłady finansowe niezbędne na uruchomienie produkcji. Jest możliwe wariantowanie rozwiązań konstrukcyjnych dzięki modułowości rozwiązania. Opracowana technologia wymaga kontynuowania prac badawczo rozwojowych w celu uzyskania stosownych certyfikatów.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Innowacyjna technologia zabezpieczania niebezpiecznych obszarów na drogach, Możliwość modyfikacji rozwiązań technicznych, Możliwość stopniowego wdrażania produkcji, Możliwość dostosowania rozwiązań konstrukcyjnych do potrzeb odbiorcy, Specjalistyczny produkt techniczny, Pomoc techniczna i szkolenie pracowników, Relatywnie niskie nakłady na uruchomienie produkcji.

Zastosowanie rynkowe

Branża elektromaszynowa: Bariera może być wykonywana przez firmy produkujące ogrodzenia drogowe, bariery drogowe, producentów elementów gumowych (połączenie konstrukcji stalowej z elementami gumowymi), którzy są zainteresowani rozszerzeniem profilu produkcji. Celem barier jest zabezpieczenie pojazdów i ludzi przed skutkami wypadnięcia pojazdu z drogi. Bariery mogą być montowane na placach manewrowych w celu zabezpieczenia samochodów przed obtarciem i chroniące np. budynki, parkany itp. Firmy produkujące elementy metalowe mogą być zainteresowane produkcją elementów konstrukcyjnych barier energochłonnych w kooperacji z producentami gumy. Budownictwo: Bariera stanowi część inżynieryjnego wyposażenia dróg. Jest to połączenie konstrukcji stalowej i elementów gumowych. Projekt skierowany jest do firm, które wykonują elementy zabezpieczenia dróg. Odbiorcą produktu są firmy utrzymujące drogi w dobrym stanie technicznym, firmy projektowe, które zajmują się zabezpieczeniem technicznym dróg.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Oponiarskiego Stomil Sp. z o.o.

NIP: 7770003239

Adres www: http://www.obrpostomil.poznan.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Duże

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku
Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"