Baza technologii


Logo wpisu Technologia syntezy Ksantohumolu jako surowca dla przemysłu kosmetycznego i sporzywczego

Technologia syntezy Ksantohumolu jako surowca dla przemysłu kosmetycznego i sporzywczego

Synthex Technologies Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Technologia dotyczy procesu otrzymywania ksantohumolu, który jest prenylowanym flawonoidem występującym niemal wyłącznie w szyszkach chmielu. Wykazuje on szerokie spektrum aktywności biologicznej. Jest silnym przeciwutleniaczem, zapobiega chorobie niedokrwiennej serca-, wykazuje działanie przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwmalaryczne. Mała zawartość ksantohumolu w szyszkach chmielu oraz opisane wieloetapowe, kosztowne procedury otrzymywania czystych preparatów ksantohumolu uniemożliwiają ich produkcję w większej skali. Zespół Synthexu opracował wydajną, efektywną i powtarzalną metodę syntezy ksantohumolu, która jest przedmiotem zgłoszenia patentowego.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Technologia opracowana przez Synthex opiera się na zastosowaniu reaktora przepływowego w reakcji przegrupowania Claisena, głównym etapie procesu. Dzięki niemu ksantohumol można otrzymać w sposób powtarzalny, z dużą czystością, selektywnością i wydajnością. Technologia ta może zostać transferowana na skalę przemysłową dzięki łatwej skalowalności procesu przepływowego. Zaletą tej metody jest znacznie niższa cena finalnego produktu oraz powtarzalne cechy jakościowe w porównaniu z procesem ekstrakcji i oczyszczania preparatów zawierających ksantohumol, a otrzymywanych z wychmielin.

Zastosowanie rynkowe

Z uwagi na właściwości ksantohumolu, jago aktywność biologiczną, może on znaleźć zastosowanie w następujących branżach: przemysł kosmetyczny - wykożystanie właściowści antyutleniających przemysł spożywczy - funkcjonalny dodatek do żywności; supelment diety przemysł farmaceutyczny - w najnowszych badaniach potwierdzono ochronną rolę ksantohumolu na etapie inicjacji, promocji i progresji guza nowotworowego.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Synthex Technologies Sp. z o.o.

NIP: 9562299641

Adres www: http://www.synthex.com.pl/

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)
Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"