Baza technologii


Logo wpisu Technologia wysokoefektywnego odzysku ciepła w systemach wentylacyjnych

Technologia wysokoefektywnego odzysku ciepła w systemach wentylacyjnych

INWENT Piotr Żółkowski

Opis technologii / usługi

Technologia wysokoefektywnego odzysku ciepła w systemach wentylacyjnych firmy INWENT, opiera się ona na połączeniu szeregu wymienników przeciwprądowych w jedną baterię, dzięki czemu przy relatywnie niskim spadku ciśnienia (80-150 Pa) możliwe jest osiągnięcie najwyższej sprawności odzysku ciepła (nawet do 93 %) w szerokim zakresie wydajności powietrza. Skuteczny układ zabezpieczający rekuperator przed szronieniem zapewnia wysoką sprawność także w okresie zimowym. Zintegrowany z centralą system sterowania jest niezawodny, intuicyjny i przyjazny użytkownikowi. Centrala ACAV Hi-ECO to unikalne połączenie myśli technologicznej i dostępnych na rynku komponentów, umożliwiające uzyskanie przepływu powietrza do 25 000 m3/h spełniającego najwyższe wymogi klas energooszczędności.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Podstawowe walory wynikające z zastosowania tego rozwiązania to: zmniejszenie emisji CO2; poprawa jakości powietrza wewnętrznego; oszczędność nawet o 35 % energii wykorzystywanej do ogrzewania lub chłodzenia powietrza; efektywne wykorzystanie energii elektrycznej; znaczne obniżenie kosztów eksploatacji wynikające z prostoty i niezawodności urządzenia; możliwość ciągłego monitorowania pracy centrali; zapewnienie prawidłowości funkcjonowania dzięki intuicyjnemu portalowi sieciowemu bms.inwent.pl.

Zastosowanie rynkowe

Technologia wysokoefektywnego odzysku ciepła w systemach wentylacyjnych w oparciu o centralę ACAV Hi-ECO, oferowana przez firmę INWENT Piotr Żółkowski z Lublina, znajduje zastosowanie we wszelkiego rodzaju instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych m.in. w budynkach użyteczności publicznej i obiektach przemysłowych oraz wszędzie tam, gdzie wentylacja jest niezbędna.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: INWENT Piotr Żółkowski

NIP: 7120301015

Adres www: http://www.inwent.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Forma ochrony

Wynalazek
Zgłoszenie wynalazku

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"