Baza technologii


Logo wpisu Technologia wytwarzania wkładek formujących z proszków metali

Technologia wytwarzania wkładek formujących z proszków metali

Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania

Opis technologii / usługi

Opracowana technologia polega na wytwarzaniu wkładek formujących z zastosowaniem procesu selektywnego spiekania laserowego (SLS) proszków metali (stal narzędziowa, brąz). Tak wykonane wkładki mogą być poddane obróbce wykończeniowej w celu uzyskania odpowiednich parametrów powierzchni wyrobu. Możliwe jest również zaprojektowanie i wykonanie kanałów chłodzących o dowolnym kształcie i zmiennym przekroju, dostosowanym do kształtu gniazda formującego. Maksymalne wymiary pojedynczego elementu możliwego do wykonania wynoszą: 200 x 200 x 50 mm (długość x szerokość x wysokość) z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi. W wielu przypadkach będzie to obróbka na sucho za pomocą narzędzi z ostrzami z wysokiej jakości węglików spiekanych, cermetali, ceramiki i regularnego azotku boru, często z odpowiednio dobranymi powłokami, a w przypadku obróbki stopów aluminium również z polikrystalicznego diamentu.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Technologia umożliwia wytwarzanie wkładek formujących z proszków metali, kanałów chłodzących oraz pojedynczych elementów z zastosowaniem selektywnego spiekania laserowego.

Zastosowanie rynkowe

Budownictwo Technologia wytwarzania obudów urzadzeń elektrycznych, automatyki itd. Branża elektromaszynowa 1. Technologia wytwarzania wkładek formujących z proszków metali metodą selektywnego spiekania laserowego na potrzeby maszyn do kształtowania plastycznego wyrobów. 2. Wytwarzanie prototypów i części do badań funkcjonalnych. Górnictwo i Hutnictwo Technologia wytwarzania elementów/części lekkich i precyzyjnych. Medycyna, Biotechnologia i Farmacja Technologia pomocnicza przy wytwarzaniu implantów i endoprotez.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania

NIP: 6750001774

Adres www: http://www.ios.krakow.pl

Typ podmiotu: Instytut naukowo - badawczy

Wielkość: Średnie

Forma ochrony

Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"