Baza technologii


Logo wpisu Technologia zwiększenia efektywności energetycznej kabin lakierniczych

Technologia zwiększenia efektywności energetycznej kabin lakierniczych

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Opis technologii / usługi

Oferujemy do komercjalizacji technologię dla kabin lakierniczych, która ogranicza koszty użycia kabiny lakierniczej a w niektórych przypadkach nie wymaga użycia palnika, dzięki racjonalnemu wykorzystywaniu ciepła. Technologia umożliwia: znaczne zwiększenie efektywności energetycznej kabin lakierniczych i możliwość rezygnacji z tradycyjnego palnika możliwość osuszania powietrza, możliwość schładzania powietrza w okresie letnim, w trybie schładzania ciepło może być akumulowane, możliwość wykorzystania zakumulowanego ciepła do innych celów, możliwość wykorzystywania i akumulacji ciepła z innych alternatywnych źródeł. Technologia rozwiązuje problem dużych kosztów związanych z pracą kabiny oraz strat energii związanych z niewykorzystaniem ciepła odpadowego. Dzięki akumulacji, wydatnie zwiększa się wydajność energetyczna całości kabiny. Technologia chroniona jest polskim zgłoszeniem patentowym, nr zgłoszenia P.413144, dokonano również zgłoszenia patentowego w trybie EPO - numer zgłoszenia EP15461560 Etap rozwoju: faza koncepcyjna. Działania do wykonania przez inwestora to dostosowanie urządzenia do praktycznych potrzeb, badania prototypowe i stworzenie końcowego produktu.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Przewagi konkurencyjne technologii: opatentowana technologia w kraju oraz za granicą, know-how dotyczące sterowania temperaturą oraz wymienników ciepła, dodatkowe rozwiązania poprawiające efektywność energetyczną, przy odpowiednich warunkach kabina lakiernicza nie wymaga palnika.

Zastosowanie rynkowe

Technologia nadaje się do zastosowania przede wszystkim w branży naprawczej pojazdów samochodowych, meblarskiej i innych malarniach i lakierniach.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Szczecin, woj. zachodniopomorskie

Dane podmiotu

Nazwa: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

NIP: 8522545056

Kraj: Polska

Adres www: http://www.zut.edu.pl

Typ podmiotu: Jednostka naukowa

Forma ochrony

Wynalazek

Poziom gotowości technologicznej

Nie dotyczy

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"