Baza technologii


Logo wpisu The Solar Generation platform

The Solar Generation platform

Marek Kowalski

Opis technologii / usługi

The Solar Generation jest platformą pozwalającą na międzynarodowy handel energią. Połączenie wykorzystania tradycyjnego systemu finansowego oraz wykorzystanie kryptowalut pozwala wirtualnie przesłać energię elektryczną pomiędzy kontynentami bez wykorzystania infrastruktury elektrycznej. Dzięki temu, możliwe staje się połączenie produkcji z instalacji fotowoltaicznych zainstalowanych w Nevadzie z odbiorcami prądu w Skandynawii.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Globalizacja produkcji ze źródeł fotowoltaicznych przy pomocy blockchain pozwala na zrównoważenie rocznego cyklu zmienności uzysku energii. Platforma Solar Generation z punktu widzenia konsumenta końcowego staje się baterią o nieogranicznej pojemności. Zapasy gromadzone są w postaci aktywów finansowych i krypto-finansowych, więc nie są ograniczone pojemnością baterii elektrycznych ani infrastrukturą przesyłową. Jako efekt uboczny, platforma Solar Generation pozwala na autonomiczny handel na lokalnym rynku prądu. W chwili obecnej wspierana jest jedna platforma: Nord Pool, która operuje w kilkunastu krajach europejskich (ale nie w Polsce).

Zastosowanie rynkowe

Platform Solar Generation pozwala na: - predykcje konsumpcji prądu gospodarstw domowych z rozdzielczością godzinową - predykcje produkcji prądu instalacji fotowoltaicznych - autonomiczne kupno/sprzedaż prądu, tak żeby zaspokoić popyt-podaż zarządzanego portfolio na rynku day-ahead - rozliczanie transakcji na Ethereum blockchain - autonomiczny zakup Ethereum na giełdzie Kraken

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku
Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)
Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"