Baza technologii


Logo wpisu ThingWorx Studio - Rzeczywistość Rozszerzona w połączeniu z Internetem Rzeczy (IoT)

ThingWorx Studio - Rzeczywistość Rozszerzona w połączeniu z Internetem Rzeczy (IoT)

Actum Lab sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

ThingWorx Studio jest to potężne rozwiązanie do tworzenia i publikowania "doświadczeń" opracowanych w technologii Rzeczywistości Rozszerzonej (AR) w przedsiębiorstwie. Całe środowisko ThingWorx Studio nie wymaga od użytkowników umiejętności programowania. Użytkownicy mogą tworzyć swoje projekty AR w ciągu zaledwie kilku minut, jak również mogą korzystać z istniejących zasobów 3D utworzonych za pomocą wiodących narzędzi CAD. W raz z integracją z platformą ThingWorx® IoT, ThingWorx Studio zapewnia intuicyjne doświadczenia AR oraz dostęp do najważniejszych parametrów połączonych urządzeń w czasie rzeczywistym. Wszystko to wchodzi w skład rewolucji przemyłowej "Intustry 4.0" i jest jedną z najbardziej nowocześniejszych technologii na świecie. Rozwiązanie łączy ze sobą elementy technologii Rzeczywistości Rozszerzonej (AR) z Internetem Rzeczy (IoT) przez co tworzy spójne logicznie i technologiczne środowisko operacyjne.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Rozszerzona rzeczywistość (AR) zmienia krajobraz przedsiębiorców i twórców rozwiązań IoT. Zamiast autonomicznych, ograniczonych aplikacji, rozszerzona rzeczywistość może być wykorzystana do stworzenia dynamicznego doświadczenia użytkownika za pomocą jednego potężnego narzędzia. Rozszrzona rzeczywistość prezentuje niepowtarzalne możliwości szybkiej skali i przyjęcia w przedsiębiorstwie. Poprzez wzbogacenie rzeczywistości rozszerzonej w strategię IOT, przedsiębiorstwa mogą usprawnić obsługę/serwis, doświadczenia klientów, operacje oraz inżynierię i wytwarzanie produktów. ThingWorx Studio jest jedyem tego rodzaju rozwiązaniem na świecie łączącym platformę "out-of the box" do tworzenia rozwiązań z wykorzystaniem rzeczywistości rozszeronej z Internetem Rzeczy (IoT) Przewiduje się, że eksplozja IoT przyniesie ponad 30 miliardów podłączonych urządzeń do roku 2020 ((McKinsey, 2015), których towarzyszyć będzie konkretna aplikacja do monitorowania i sterowania nią. Jednak innowacyjne przedsiębiorstwa i deweloperzy poszukują rozwiązań, które: - Usprawnią zarządzanie - Tworzą bardziej atrakcyjne "doświadczenia" dla użytkowników - Mają lepsze kontekstowanie informacji z inteligentnych, podłączonych urządzeń (IoT)

Zastosowanie rynkowe

Rzeczywistość Rozszerzona może być wykorzystywana praktycznie w każdej branży - od firm specjalizujących się w projektowaniu i wytwórstwie technologii jak i do zwiększania "doświadczeń" użytkowników końcowych/klientów poprzez prezentacje wirtualnych obiektów osadzonych w rzeczywistym świecie. W połączeniu z technolgią Internetu Rzeczy (IoT) stanowi potężne narzędzie z dostępem do informacji w czasie rzeczywistym.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Actum Lab sp. z o.o.

NIP: 9571087594

Adres www: http://www.actumlab.com

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"