Baza technologii


Logo wpisu Threat Magnet

Threat Magnet

Immunity Systems Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Threat Magnet, jest innowacyjnym rozwiązaniem adresującym problem ataków APT (Advanced Persistent Threat). Problem ten dotyczy wszystkich firm i jest związany z zagrożeniem jakie niosą działania cyberprzestępców (zwanych też hackerami, crackerami). Magnet opiera swoje działanie na zasadzie sztucznych systemów zawierających podatności (zwanych w branży honeypotami). Rozwiązanie w sposób optymalny kosztowo pozwala na zbudowanie skompilowanej sieci honeypotów, które mają za zadanie zniechęcić atakującego, zabrać mu możliwie najwięcej czasu oraz zasobów dając tym samym czas na obronę departamentom bezpieczeństwa podczas ataku.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Na rynku nie występują rozwiązania o podobnej funkcjonalności. Threat Magnet to sieć honeypotów dostępna komercyjnie. Jedynym znanym rozwiązaniem wykorzystywanym w praktyce jest system Arakis stworzony przez NASK, jednak system ten jest pojedynczą maszyna nie pozwalająca na implementację skompilowanych scenariuszy. Unikalne możliwości, które daje Threat Magnet to między innymi: Działania ofensywne w stosunku do atakującego chronioną organizację (skłanianie do kosztownych czasowo i zasobowo ataków, ocena umiejętności atakującego, ocena skłonności do ryzyka, tworzenie okazji do fizycznego złapania atakującego itd.) Centralna konsola do zarządzania całą infrastrukturą honeypot, oglądania zdarzeń wraz z systemem szybkich powiadomień dla operatorów/analityków lub ekspertów bezpieczeństwa chronionej organizacji. Możliwość integracji z systemami produkcyjnymi poprzez rozstawienie tak zwanych czujek. Możliwość integracji z innymi systemami klas SIEM.

Zastosowanie rynkowe

Produkt zwiększenie poziom bezpieczeństwa organizacji klienta i stwarza dodatkowe innowacyjne mechanizmy chroniące przed utratą poufności, integralności oraz dostępności danych.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Immunity Systems Sp. z o.o.

NIP: 1132907039

Adres www: http://www.immunity-systems.com

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"