Baza technologii


Logo wpisu Maseczka ochronno-antywirusowa

Maseczka ochronno-antywirusowa

Tomasz Sidor

Opis technologii / usługi

UWAGA
Na dzień 12.09.2022 formalności do uzyskania patentu są na dobrej drodze. Pozostały jeszcze pewne kwestie związane z poprawą rysunku i opisu zgłoszenia. Nic nie wskazuje by wzór tej maseczki ze zgłoszenia naruszał prawa patentowe innych zgłoszeń w tej dziedzinie.
Chcę w przyszłości sprzedać komuś prawa do tego wynalazku. Ale zanim zostanie wydany patent mogę również odsprzedać te prawa, oczywiście za mniejszą kwotę, co jest zrozumiałe, bo mam inne równie opłacalne inwestycje na, które teraz są potrzebne pieniądze.
Tak więc zapraszam do negocjacji i kontaktu.

Zaprojektowałem najszczelniejszą, najwygodniejszą, najbardziej uniwersalną i najprostszą jednocześnie maseczkę ochronno-antywirusową.

Maseczka posiada zakładkę uszczelniającą, która może być sposobem na ulepszenie dotychczas istniejących wszelkich maseczek ochronnych-antywirusowych jakie w ogóle istnieją na całym świecie.

Projekt złożony do UP i zastrzeżony P. 435910

Przesyłam w linku https://drive.google.com/file/d/1YqK64yZZ74rh8BvnL87-itS4qXTSRMzg/view?usp=sharing pełną prezentację video tej maseczki jak wygląda i jak działa.

Maseczka ta ma najprostszą konstrukcję ze wszelkich istniejących, co sprawia, że może być jeszcze taniej produkowana na już istniejących maszynach produkcyjnych po ich niewielkich modyfikacjach, niż te klasyczne chirurgiczne.

Dzięki zakładce uszczelniającej obszary pod oczami i wokół nosa, maseczka ta w 100% staje się szczelna, sama się dopasowuje do każdego kształtu twarzy stając się realnie jedyną tak naprawdę uniwersalną maseczką nie wymagającą jak inne, na przykład miseczkowe itp., mocnego naciągania-dociskania gumkami zausznymi. Zademonstrowałem to na materiale video.

Testy jakie przeprowadziłem tej maseczki w porównaniu z innymi, a szczególnie tymi miseczkowymi typu FFP2 czy KN95 wykazały, że jest od nich o wiele szczelniejsza, wygodniejsza w noszeniu oraz dzięki płaskiej powierzchni nie zatrzymuje nadmiaru dwutlenku węgla wydychanego i gromadzącego się przed ustami jak w przypadku wszelkich maseczek miseczkowych.

To jest ważny aspekt bowiem duża część społeczeństwa uważa, że wdychany na powrót dwutlenek węgla gromadzący się w komorze jaką stwarzają wszelkie inne maseczki, a szczególnie te wspomniane, powoduje niedotlenienie, a w konsekwencji nadkwasowość/kwasicę w organizmie, a to z kolei sprzyja rozwojowi bakterii, wirusów i grzybów. I to niestety z naukowego punktu widzenia jest prawdą.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Dla tego zastosowanie maseczki mojego projektu wytrąciłoby przeciwnikom maseczek ten argument z rąk, zaś reszcie społeczeństwa dałoby większą ochronę i przede wszystkim większą wygodę użytkowania, dla tego bo ta maseczka nosi się lekko i nawet podczas kręcenia głową, mówienia i codziennych czynności nie odstaje od twarzy jak to się dzieje w przypadku maseczek miseczkowych przepuszczających nieprzefiltrowane powietrze przedostające się mimo wszystko właśnie w okolicach podstawy nosa i pod oczami.

Dodam o czym zresztą mówiłem w materiale video, że istotą tej maseczki jest ta zakładka u jej góry, którą można wykorzystać w udoskonaleniu już istniejących maseczek wszelkiego typu od tych klasycznych chirurgicznych po te miseczkowe, a skończywszy na maskach budowlanych anty pyłowych typu BHP.

Przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia wielokrotnie powtarzali w mediach, że im szczelniejsza maseczka tym lepiej chroni i ten wzór spełnia w 100% te warunki.

Przesyłam tą ofertę w nadziei, że zostanie pozytywnie rozpatrzona i wdrożona do produkcji

Tagi

Branże

Filmy

Lokalizacja

Warszawa, woj. mazowieckie

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku

Poziom gotowości technologicznej

TRL 8

Forma komercjalizacji

Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 17 maja 2021 15:59

Wróć na stronę "Bazy"