Baza technologii


Logo wpisu Układ do stabilizacji siły naciągu sznurka z materiału termoplastycznego do zastosowań w zgrzewaniu ultradźwiękowym

Układ do stabilizacji siły naciągu sznurka z materiału termoplastycznego do zastosowań w zgrzewaniu ultradźwiękowym

Instytut Tele- i Radiotechniczny

Opis technologii / usługi

Przedmiotem wynalazku jest układ do stabilizacji siły naciągu sznurka z materiału termoplastycznego do zastosowań w zgrzewaniu ultradźwiękowym. Zaproponowane rozwiązanie umożliwia utrzymanie stałej siły naciągu sznurka na wyjściu rurki, prowadzącej niezależnie od obrotów szpuli, z której sznurek jest odwijany nawet w przypadku, gdy materiał zgrzewany zostanie cofnięty. Często istnieje potrzeba, że do materiału termoplastycznego należy przymocować element z tworzywa nie poddającego się drganiom ultradźwiękowym i w tym przypadku nie można wykonać zgrzewu między oboma materiałami.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Prosta konstrukcja układu pozwala na znaczne obniżenie kosztów, przy jednoczesnym zapewnieniu dużej niezawodności. Umożliwia także dowolną konfigurację siły naciągu poprzez wymianę sprężyny naciskowej. Materiałami stosowanymi w technice zgrzewania ultradźwiękowego są głównie tworzywa termoplastyczne takie jak: polipropylen, polichlorek winylu lub politereftalan etylenu oraz metale kolorowe takie jak miedź. Są to materiały, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych tworzą wysokiej jakości trwałe połączenia.

Zastosowanie rynkowe

Branża elektromaszynowa Linie do zgrzewania siatek z tworzywa sztucznego do listew. Budownictwo Produkcja listew narożnych, stosowanych w technologii wykorzystanej przy ocieplaniu budynków.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Instytut Tele- i Radiotechniczny

NIP: 5250008850

Adres www: http://www.itr.org.pl

Typ podmiotu: Instytut naukowo - badawczy

Wielkość: Średnie

Forma ochrony

Wynalazek

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"