Baza technologii


Logo wpisu Układ sterowania sieciowym przekształtnikiem AC-DC z dwukierunkowym przesyłem energii

Układ sterowania sieciowym przekształtnikiem AC-DC z dwukierunkowym przesyłem energii

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Przedmiotem wynalazku jest układ sterowania sieciowym przekształtnikiem AC-DC z dwukierunkowym przesyłem energii przeznaczonym do współpracy z rzeczywistą siecią zasilającą w wanukach odkształconego i niesymetrycznego napięcia sieci. Celem wynalazku jest podwyższenie odporności na zakłócenia w sieci, zmiejszenie negatywnego oddziaływania na sieć, minimalizacja zawartości wyższych harmonicznych prądów oraz kontrola mocy biernej, oraz zwiększenie dynamiki regulacji napięcia stałego dla dowolnego urządzenia dołączonego beśpośrednio do obwodu prodą stałego bez konieczności określania jego parametrów znamionowych.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Odporny na zakłócenia napięcia sieci, bezpośrednie sterowanie mocą bierną i czynną, redukcja wyższych harmonicznych prądu sieci, sinosoidalny i zrównoważony prąd sieci w czasie zapadów napięcia,podwyższona dynamika regulacji napięcia w dobwodzie pośredniczącym, zwiększona dynamika regulacji prądów po stronie AC w stanach przejściowych, możliwość pracy z siecią o podwyższonej impedancji.

Zastosowanie rynkowe

1. zwiększenie niezawodności i możliwości dwukierunkowego przekształtnica sieciowego AC-DC. 2. umożliwienie bezpośreniego sterowania mocą bierną i czynną dwukierunkowego przekształtnika sieciowego AC-DC w zależności od napięcia sieci. 3. umożliwienie kompensacji wyższych harmonicznych prądu, zarówno generowanych przez sam przekształtnika jak i istniejących w sieci elektroenergetycznej. 4. umożliwienie stabilnej pracy dwukierunkowego sieciowego przekształtnika AC-DC w warunkach podwyższonej impedacji sieci zasilającej. 5. umożliwienie stabilnej pracy dwukierunkowego sieciowego przekształtnika AC-DC w wanunkach odkształconego napięcia zasilania (zapady, niesymetria, wyższe harmoniczne, skoki fazy, zmiany częstotliwości, migotanie, itp.) 6. zwiększenie dynamiki regulacji napięcia w obwodzie pośredniczącym oraz zmniejszenie przeregulowań prądu po stronie AC w stanach przejciowych (np. skokowe zmiany obciążenia występujące często w przypadku źródeł odnawialnych i obciążeń aktywnych)

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o.

NIP: 7010360620

Adres www: http://www.ibs.pw.edu.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Strzeżone know-how
Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"