Baza technologii


Logo wpisu Układanka kombinacyjna

Układanka kombinacyjna

Fundacja Partnerstwa Technologicznego TECHNOLOGY PARTNERS

Opis technologii / usługi

Przedmiotem zastrzeżonego wzoru użytkowego jest układanka kombinacyjna w kształcie walca utworzonego przez równoległe obrotowe pierścienie, ograniczone stałymi obrzeżami, przy czym każdy z pierścieni podzielony jest na dowolną liczbę ruchomych segmentów, zaś jeden z nich zawiera o jeden segment mniej, niż pozostałe. Układanka jest prosta i łatwa w wykonaniu; jest lekka, pozwala na precyzyjne przesuwanie elementów. Stanowi oryginalny przypadek układanki przesuwanki, ale w odróżnieniu od niej może być zamontowana na powierzchni obłej (butelka, puszka itp.). Umożliwia rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, pamięć, orientację przestrzenną, spostrzegawczość. Zadaniem dla ukadającego może być ułożenie wzoru znajdującego się na zewnętrznej powierzchni.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Układanka może być zamontowana na przedmiotach obłych, np. puszkach do napojów, butelkach i innych opakowaniach. Stanowi unikatowy wyróżnik produktu albo marki. Może być wykorzystana w celach marketingowych lub promocyjnych przez producentów dóbr szybko zbywalnych w celu wprowadzenia nowego produktu na rynek bądź budowania lojalności marki. Ze względu na cechę funkcjonalną skłaniającą do logicznego myślenia, ćwiczenia pamięci, orientacji przestrzennej i spostrzegawczości, może być wykorzystana w celu kształtowania pozytywnego wizerunku produktu lub producenta.

Zastosowanie rynkowe

Układanka może być stosowana przez producentów napojów, olejów spożywczych i samochdowych albo innych produktów butelkowanych lub sprzedawanych w puszkach w celu uatrakcyjnienie sprzedawanego produktu. Ze względu na unikatowość opakowania wzbogaconego o układankę wokół całej obłej powierzchni, może być wykorzystana w specjalnych okazjach promocyjnych, piknikach, "eventach" itp. Producenci zabawek lub gier (szczególnie planszowych) mogą wykorzystać wzór jako np. skarbonkę albo sejf otwierany szczególną kombinacją ułożenia segmentów układanki.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Fundacja Partnerstwa Technologicznego TECHNOLOGY PARTNERS

NIP: 5262740203

Adres www: http://www.technologypartners.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Wzór użytkowy

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"