Baza technologii


Logo wpisu Uniwersalny system ochrony przeciwpowodziowej.

Uniwersalny system ochrony przeciwpowodziowej.

Krzysztof Budnicki

Opis technologii / usługi

To tani, lecz niezawodny system ochrony przed wodą wydostającą się z koryt rzek, jak i powstałą w wyniku gwałtownych opadów deszczu. Ogromnym atutem, jest jego uniwersalność, bo równie dobrze może posłużyć do ochrony pojedynczych obiektów, jak i całych miast, czy wsi. Umożliwi budowę zbiorników retencyjnych, w jakich zbierana byłaby woda w okresie jej nadmiaru, aby posłużyć do wykorzystania w okresie niedoboru.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Główną zaletą, jest szybkość i koszt budowy, czym bije na głowę wszelkie stosowane do tej pory technologie. Ponadto, w przeciwieństwie do ziemnych obwałowań, odporny na szkodliwe działanie wszelakich gryzoni, w sensie potencjalnych skutków, ich działań. Budowa lokalnych zbiorników w tejże technologii, będzie stanowić zapas wody dla podsiąkowego systemu nawadniania użytków rolnych, jaki zabezpieczy równowagę powietrzno - wodną na obszarze uprawnym, stabilizując wysokość i jakość plonów.

Zastosowanie rynkowe

Ochrona środowiska, poprzez eliminacje zagrożeń, jakie niosą występujące powodzie, bez względu na źródło pochodzenia wody.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"