Baza technologii


Logo wpisu Usługa doradcza w zakresie Strategicznego Przewodnictwa w Transformacji Cyfrowej - Od koncepcji biznesowej do wartości dla Klienta

Usługa doradcza w zakresie Strategicznego Przewodnictwa w Transformacji Cyfrowej - Od koncepcji biznesowej do wartości dla Klienta

FundingBox Accelerator Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Ta usługa zaprojektowana jest dla firm, które nieustannie myślą o dalszym, szybkim i dynamicznym rozwoju własnego biznesu oraz jego skutecznej transformacji, poprzez budowanie efektywnych modeli biznesowych z ukierunkowaniem na Klienta i jego potrzeby.

Przedmiotowa usługa składa się z następujących komponentów (dopasowanie 3 z 5 dostępnych):

Komponent projektowania MVP STRATEGII INNOWACJI, w tym: · prezentacja podejść strategicznych w zakresie innowacji wdrażanych przez różne firmy (~100 mechanizmów innowacji), · projektowanie bazy strategicznej dla innowacji, · projektowanie modelu operacyjnego dla strategii innowacji.

Komponent wdrażania modelu OPEN INNOVATION, w tym: · modele wdrażania programów innowacji w firmie: akcelerator, intraprzedsiębiorczość, · projektowanie dopasowanych programów innowacji do specyfiki firmy, · scouting innowacji i startupów w zgodzie ze zdefiniowanymi wyzwaniami.

Komponent wdrażania modelu LEAN INNOVATION, w tym: · adaptacja modelu Lean dla procesu wdrażania innowacji, schematy tworzenia założeń biznesowych do walidacji (hipotezy, niewiadome), · mechanizmy prowadzenia walidacji nowych koncepcji biznesowych, · schematy budowy i testowania MVP / Minimum Viable Product.

Komponent generowania PRZEWAG KONKURENCYJNYCH, w tym: · opracowanie tzw. Propozycji Wartości, · opracowanie tzw. Unfair Advantages, · opracowanie unikatowości na tle rozwiązań konkurencyjnych.

Komponent generowania BIZNESOWEJ DOSKONAŁOŚCI, w tym: · opracowanie Modelu Biznesowego z wykorzystaniem metodyki BUSINESS MODEL BOX, · opracowanie Modelu Monetyzacji z wykorzystaniem metodyki MONETIZATION CARDS, · opracowanie Modelu PRICINGU z wykorzystaniem metodyki PRICING CARDS.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Usługa wsparcia skierowana jest do startupów oraz małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), które wykazują potencjał rozwoju firmy. Jest ona dedykowana przedsiębiorcom poszukującym odpowiedzi na kluczowe pytania związane z prowadzeniem biznesu, takie jak:
1. Jak wypracować właściwą propozycję wartości dla Klienta? #valueproposition
2. Jak sprawić, aby biznes był bardziej konkurencyjny? #innovatio
3. Jaką strategię monetyzacji dla swojego biznesu wybrać? #monetization
4. Jak ustalić odpowiednią cenę produktów? #pricing
5. Jak zadziałać, aby biznes był bardziej rentowny? #business_model
6. Jak spowodować, aby biznes był lepiej zarządzany i kontrolowany? #metryki

Usługa wsparcia ma na celu pomóc przedsiębiorcom w osiągnięciu sukcesu poprzez odpowiedzi na kluczowe pytania związane z rozwojem i efektywnym zarządzaniem ich firmami.

Zastosowanie rynkowe

Minimalne wymagania:
- Gotowość do korzystania z usług wsparcia rozwojowego (wymiar czasowy, dojrzałość biznesowa, motywacja do rozwoju, inne parametry istotne z punktu widzenia wyświadczenia usługi w określonym czasie oraz z zachowaniem wysokiej jakości).
- Dostępność kadry biznesowej w procesie świadczenia usług wsparcia rozwojowego biznesu.
- Chęć rozwoju firmy na ścieżce innowacji, w oparciu o wsparcie w obszarze usług cyfryzacji / transformacji cyfrowej.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Warszawa, woj. mazowieckie

Dane podmiotu

Nazwa: FundingBox Accelerator Sp. z o.o.

NIP: 7010366812

Kraj: Polska

Adres www: https://fundingbox.com/

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Średnie

Forma ochrony

Nie dotyczy

Poziom gotowości technologicznej

Nie dotyczy

Forma komercjalizacji

Forma komercjalizacji/współpracy

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 10 kwietnia 2024 14:31

Wróć na stronę "Bazy"