Baza technologii


Logo wpisu Wdrażanie etykiety logistycznej

Wdrażanie etykiety logistycznej

Instytut Logistyki i Magazynowania

Opis technologii

EtLog jest programem umożliwiającym w bardzo łatwy sposób wygenerowanie i wydruk etykiety logistycznej na zwykłej drukarce laserowej. Nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy, aby wydrukować etykietę logistyczną zgodną z globalnymi standardami GS1. Podstawą pracy w programie EtLog jest posługiwanie się wstępnie zaprojektowanymi wzorcami etykiet - szablonami. Są one elementem programu, w którym zapisane są informacje o wyglądzie etykiety i zawartej na niej kolekcji danych. Takie podejście daje wiele korzyści dla użytkownika: bardzo łatwa obsługa programu, wygenerowane kody kreskowe zawsze zmieszczą się między marginesami (kod nie będzie obcięty), w oknie wprowadzania danych aktywne będą tylko pola, w które należy wpisać dane, małe prawdopodobieństwo popełnienia błędów przy wprowadzaniu danych, część danych pobierana jest automatycznie z bazy danych bez udziału operatora. Z reguły jeden szablon wystarcza dla zaspokojenia potrzeb wielu odbiorców, jednakże jest możliwe przygotowanie w każdej chwili dodatkowego szablonu z inną kolekcją danych. Ilość szablonów, które mogą być używane w programie nie jest ograniczona. W bazie zapisywane są informacje między innymi o numerze GTIN (Global Trade Item Number), okresu trwałości, hierarchii opakowaniowej. Program automatycznie generuje unikalny dla każdej jednostki logistycznej numer SSCC (Serial Shipping Container Code) pozwalający na monitorowanie ruchu i lokalizacji jednostki logistycznej (na ogół jest nią paleta).

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Zastosowanie tego rozwiązania daje takie zalety jak: optymalizację procesów logistycznych, niskie koszty wdrożenia, niskie wymagania dotyczące kompetencji osób obsługujących program.

Zastosowanie rynkowe

Zastosowanie tego rozwiązania optymalizuje procesy logistyczne i minimalizuje popełnienie błędów przy pakowaniu, magazynowaniu i transportowaniu produktów spożywczych.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Instytut Logistyki i Magazynowania

NIP: 7770020410

Kraj: Polska

Typ podmiotu: Instytut naukowo - badawczy

Wielkość: Średnie

Forma ochrony

Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 13 maja 2021 17:33

Wróć na stronę "Bazy"