Baza technologii


Logo wpisu Wdrożenie Know-How na bazie Patentów polskich w technice produkcji artykułów AGD. Nowoczesna technologia w środowisku.

Wdrożenie Know-How na bazie Patentów polskich w technice produkcji artykułów AGD. Nowoczesna technologia w środowisku.

Tadeusz Świątek

Opis technologii / usługi

Stan dotychczasowy obejmuje eksploatację drzewostanu poczynając od wycinki w lasach drzewa bukowego. Kłania się ochrona środowiska. Przeróbka tartaczna i suszenie - powoduje produkcję małych desek z których po wielorakiej obróbce wykonuje się m.in. szczotki do zamiatania etc. Ilości przeogromne znane jako artykuły AGD. Produkuje się też przynależne kije do grabi, szczotek itd. Stan prawny polega na wykorzystaniu Polskich Patentów o tematyce kompozytowej. Są takie na terenie Politechniki w Poznaniu. Autor uzyskał możliwości do rozwinięcia tematu na bazie opatentowanych kompozytów. Jest opanowane Know-How z możliwością realnego wdrożenia produkcyjnego. Cechą główną kompozytów wchodzących w skład jest mieszanie drobnych odpadów drzewnych z lepiszczem znanym w powszechnym użyciu. Jest to "darmowy" surowiec. może też być słoma rzepakowe lub konopna etc. Wyrób gotowy nie jest jeszcze znany na Świecie i w Europie. Wszyskie wyroby zostaną uznane Wzorem Użytkowym i zastrzeżone. Opracowaniem zajmie się biuro B+R. Produkcję da się poważnie zautomatyzować - czyniąc powtarzalną i bezodpadową. Ekologicznie biodegradowalną. Możliwości produkcyjne są wielomilionowe dla każdego wzoru, koloru i typu. Technologia rozwiązuje wiele problemów ekonomicznych, jakościowych i ekologicznych. Wzmacnia Polski punkt technologii i produkcji w poważny sposób mogący konkurować z produkcją plastikowych szczotek z Chin. W ekonomicznym wydaniu Brushmenn Holding Polski może stać się wiodącą Firmą w Europie w zakresie kooperacji nowoczesnym majątkiem Polskiej myśli twórczej.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Technologia wyróżnia się innowacyjnością absolutną. Każdy wykonany wzór będzie Wzorem Zasrzeżonym w Urzędzie Patentowym. Technologia produkcji nie jest spotykana w Światowym Rozwoju. Przewagą jest zastąpienie litego drewna bukowego. Czyli pełne oszczędności w ekologi. Biorca z zastosowania nowoczesnej technologii ma duże efekty ekonomiczne i produkcję zapewnioną "do końca świata i Dwa dni dłużej".

Zastosowanie rynkowe

Przewagą jest zastąpienie litego drewna bukowego. Czyli pełne oszczędności w ekologi drzewostanów. Technologia w 100 procentach zastępuje wycinkę drzew. Wykorzystuje wszelakie odpady drzewne (np. z tartaków) i odpady słomy z różnych roślin. Odpady corocznie powtarzalne i marnotrawione. Same wyroby gotowe są biodegradowalne.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Wynalazek
Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)
Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:55

Wróć na stronę "Bazy"