Baza technologii


Logo wpisu Widłochwytak składany

Widłochwytak składany

Ars Krzysztof Szorc

Opis technologii / usługi

Asymetryczno ramienny widłochwytak składany, z funkcją wymuszonego spychania bel z sekcji widłowej /to pełna nazwa/ jego ramiona chwytne są asymetryczne względem siebie i składają się na ramie nośnej maszyny, dając wielokrotnie mniejszy gabaryt. Ponad sekcją chwytną w górnej części ramy maszyny znajduje się szybkozłącze do montażu belki widłowej, której widła w zależności od potrzeb skierowane są do góry lub do przodu, tak że rozwierające się ramiona widłochwytaka spychają materiał przenoszony na widłach. Służy on do chwytania i przenoszenia również tych wysoko sprasowanych bel siana, słomy, zielonki, także kiszonki i sianikiszinki, różnych wielkości oraz kształtów również bel ofoliowanych. Zarówno chwytnie, jak i poprzez wkłucie sekcją widłową, co znacznie poszerza możliwości i wszechstronność pracy urządzenia, którą dysponuje operator.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Widłochwytak składany , mimo że na rynku istnieje ok. 30 różnych rodzaj chwytaków to jestem przekonany że moje rozwiązanie zdominuje rynek, ponieważ jest wytworzone z naukowym wyrachowaniem. We wszystkich trzech segmentach rynku (droga produktu od wytworzenia do odbiorcy) na których jest obecny „bije konkurencję na głowę”, daje mu to wielopoziomową przewagę. 1. Produkcja: łupiną ramy widłochwytaka jest ucięty na odpowiednią długość profil kwadratowy, jej wykonanie trwa 2-5 minut. Podczas gdy pozostałe na rynku chwytaki posiadają analogiczne łupiny wieloelementowe, na wykonanie których potrzeba aż paru roboczogodzin (pozostałe elementy są porównywalne), daje to znaczącą przewagę kosztową nad konkurencją. 2. Transport, handel, dystrybucja: ze względu na składanie się ramion widłoczwytaka, zajmuje on ok. 10 razy mniej przestrzeni od konkurencyjnych wyrobów (kompletny daje się pakować na paletę parami, na przemian, parę warstw do góry), w konsekwencji na palecie 1,2 x 1,2 m znajduje się np. 10 sztuk wyrobu, u konkuręcji na tej powierzchni, zaledwie 1 sztuka. 3. Eksploatacja : klasyczny chwytak posiada tylko jedną funkcje – chwytną, natomiast mój wynalazek posiada aż cztery funkcje (chwytną, widłową, widłowo-chwytną, oraz funkcję wymuszonego spychania bel z sekcji widłowej /funkcja bardzo pomocna w przypadku układania bel w wysokie stosy/, tak więc użytkowo przewyższa konkurencję aż o 300% i to przy identycznym do konkurencji, oprzyrządowaniu sterującym /jedna sekcja rozdzielacza/. Daje operatorowi dużo bogatszą gamę możliwości pracy, dużo większy komfort pracy, oraz zwiększa atrakcyjność wyrobu.

Zastosowanie rynkowe

Zastosowanie widłochwytaka składanego to przede wszystkim rolnictwo, w każdym gospodarstwie jest on tak niezbędny jak łyżka czy widelec na stole. Ponad to ze względu na swoje parametry znalazł by zastosowanie przy rekultywacji, melioracji gruntów a także w gospodarce odpadami, do przeładunku odpadów sprasowanych w bele.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Ars Krzysztof Szorc

NIP: 9661419634

Adres www: http://nan

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Wynalazek

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:55

Wróć na stronę "Bazy"