Baza technologii


Logo wpisu Wieloźródłowy buforowany system zasilania

Wieloźródłowy buforowany system zasilania

Krzysztof Lipiec

Opis technologii / usługi

Opracowano innowacyjny system zasilania do zastosowań mobilnych. Ta technologia to zestaw odpowiednio połączonych urządzeń, sterujących przepływem energii pomiędzy źródłami, a odbiornikami w pojeździe specjalnym. Opracowanie dedykowanego narzędzia – konsoli sterującej do zaawansowanych urządzeń i systemów. Konsola sterująca zbudowana z dedykowanych komponentów (ekran, obudowa, zasilanie, urządzenia interfejsu jak przyciski i joysticki). Urządzenie jest opracowywane szczegółowo pod wymagania użytkownika oraz integrowane z wybraną platformą sprzętową oraz programową. Urządzenie może być niezależne pod względem zasilania i przesyłania danych. Konsola składa się zarówno z części sprzętowej jak i programowej. Najważniejsze funkcje to: dedykowany zestaw sprzętowy pod użytkownika – obsługa w rękawicach roboczych, ekran dotykowy, wbudowany system programowy, możliwość pracy na baterii, możliwość bezprzewodowego ładowania/zasilania, modułowa konstrukcja umożliwiająca dodawanie dodatkowych modułów, obsługa różnych modułów łączności do zdalnego sterownia na wybraną odległość oraz do przesyłania danych, wbudowany system autoryzacji użytkowników i poziomów dostępu do urządzenia, zabezpieczania urządzenia na czynniki zewnętrzne, modularne konfigurowalne menu – zarówno na poziomie użytkownika jak i producenta, przygotowanie dedykowanego systemu operacyjnego, obsługa systemu video – wiele strumieni danych, konfigurowalny układ oraz rejestracja danych, obsługa map w różnych formatach.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

- cisza – użycie silnika pojazdu jest najcichszym sposobem produkcji energii elektrycznej – każdy dodatkowy generator zamontowany w zabudowie będzie znacznie głośniejszy,- komfort – to samo paliwo, które napędza samochód zamieniane jest w energię elektryczną – nie ma też konieczności stosowania dodatkowego zbiornika, - ekonomia – przy zastosowaniu klimatyzacji napędzanej silnikiem pojazdu musi on pracować przez cały czas akcji, użycie tego samego silnika do zasilania systemu elektrycznego powoduje znacznie lepsze wykorzystanie jego mocy i mniejsze zużycie paliwa w porównaniu z zastosowaniem dodatkowego generatora, - serwis – obsługa okresowa i ewentualne naprawy zintegrowanego z pojazdem, fabrycznego generatora odbywają się w tym samym punkcie serwisowym producenta pojazdu.

Zastosowanie rynkowe

Branża elektromaszynowa, przemysł transportowy .W systemach, gdzie to produkt (maszyna, pojazd) musi charakteryzować się brakiem wygórowanych wymagań lub być wręcz samowystarczalna energetycznie wskazane jest wykorzystanie opracowanej w PIAP technologii. W ostatecznym rozrachunku będzie to tańsze rozwiązanie w porównaniu do dotychczas stosowanych, które uniezależni rozwiązanie słabości dostępnego w miejscu działania zasilania elektrycznego. Branża energetyka i paliwa - Odnawialne źródła energii z reguły charakteryzują się niestabilnością, w efekcie nie mogą być bezpośrednio stosowane jako bezprzerwowe systemy zasilania. Dzięki zastosowaniu tej technologii można mieć pewność zasilania, nawet jeśli jedynym źródłem jest energia wiatru, ponadto technologia ta umożliwia łączenie różnych typów źródeł działających zupełnie od siebie niezależnie. Branża wojskowa-Od systemów zasilania w wojsku wymagana jest uniwersalność i niezawodność. Zastosowanie tej technologii powoduje, że praktycznie dowolne źródło prądu spełnia te wymagania, oferując ponadto znacznie efektywniejsze wykorzystanie zasobów oraz pracę skrytą w sytuacjach, które tego wymagają. Branża telekomunikacja - ICT, system kontroli, robotyka i automatyka - Technologia może być również stosowana w aplikacjach stacjonarnych, w których zapewni niezakłócony i optymalny przepływ energii, zmniejszając rachunki za prąd i uciążliwość dla środowiska, szczególnie przydatna będzie w miejscach, gdzie dochodzi do częstych przerw w zasilaniu sieciowym ze względu na stosowanie napowietrznych linii transmisyjnych.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:55

Wróć na stronę "Bazy"