Baza technologii


Logo wpisu Wielopoziomowa antena terahercowa

Wielopoziomowa antena terahercowa

SatRevolution S.A.

Opis technologii / usługi

Zaprojektowana antena skonstruowany będzie w oparciu o macierze mikroanten zbudowanych z dwuwymiarowych materiałów (takich jak grafen czy fluoren). Zaprojektowana antena pozwoli na generowanie sygnałów o częstotliwości od 300 GHz do 30 THz, pozwalając na komercyjne wykorzystanie niezagospodarowanego pasma terahercowego.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Antena wielopoziomowa składa się z macierzy mikroanten grafenowych, sterownika i kontrolera tworzącego kompletny, wielopoziomowy system antenowy. Zastosowany system wielopoziomowy pozwala na uzyskanie znacznie większej mocy sygnału jak również daje o wiele większą zdolność formowania wiązki niż w dotychczasowych rozwiązaniach, opartych o pojedyncze nanoanteny grafenowe.

Zastosowanie rynkowe

Wielopoziomowa antena terahercowa została zaprojektowana z myslą o zagospodarowaniu tzw. luki terahercowej. Pasmo to nie było do tej pory wykorzystywane komercyjnie przez brak rozwiązań technologicznych umożliwiających zagospodarowanie tego pasma. Unikalne właściwości grafenu pozwalają na konstrukcję anten generujących fale w tym paśmie, dostępne w tym momencie urządzenia nie oferują jednak wystarczająco dobrych parametrów, aby mogły one zostać wykorzystane do celów komercyjnych. Zaprojektowana antena rozwiązuje problem zbyt małej mocy generowanych fal dzięki zastosowaniu konstrukcji mikromacierzy antenowych. Wielopoziomowa antena terharecowa będzie mogła zostać wykorzystana do budowy łącz o znacznie większej przepustowości w stosunku do rozwiązań aktualnie dostępnych na rynku.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: SatRevolution S.A.

NIP: 8943081944

Adres www: http://satrevolution.com

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku
Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)
Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:55

Wróć na stronę "Bazy"