Baza technologii


Logo wpisu Wtryskiwacz paliwa

Wtryskiwacz paliwa

Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Wtryskiwacz paliwa jest końcową częścią układu paliwowego, którego zadaniem jest dozowanie odpowiedniej ilości paliwa. Do korpusu wtryskiwacza paliwa wprowadza się cienkościenny cylinder z naniesioną warstwą katalizatora. Podczas przepływu paliwa katalizator przyczynia się do powstania reakcji odwodornienia paliwa, co skraca okres opóźnienia samozapłonu, w wyniku czego spalanie staje się pełniejsze przy mniejszych maksymalnych temperaturach obiegu – obniża się jednostkowe zużycie paliwa oraz emisja tlenków azotu.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Aspekt innowacyjny wynalazku: dodatkowy element w postaci cienkościennej tulejki nie powoduje zmiany procesu technologicznego przy wytwarzaniu wtryskiwaczy paliwowych, pozwala na montaż cienkościennej tulejki we wtryskiwaczach już znajdujących się w eksploatacji.

Zastosowanie rynkowe

Ochrona środowiska - podczas przepływu paliwa katalizator przyczynia się do powstania reakcji odwodornienia paliwa, co skraca okres opóźnienia samozapłonu, w wyniku czego spalanie staje się pełniejsze przy mniejszych maksymalnych temperaturach obiegu – obniża się jednostkowe zużycie paliwa oraz emisja tlenków azotu. Inne - do zastosowania na jednostkach pływających, szczególnie na silnikach 2 i 4 suwowych.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie Sp. z o.o.

NIP: 8513171320

Adres www: http://www.innoam.pl

Typ podmiotu: Jednostka naukowa

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:55

Wróć na stronę "Bazy"