Baza technologii


Logo wpisu Zdalny monitoring wizyjny precyzyjnego pomiaru cieczy w zbiornikach w zastosowaniach przemysłowych

Zdalny monitoring wizyjny precyzyjnego pomiaru cieczy w zbiornikach w zastosowaniach przemysłowych

Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej

Opis technologii / usługi

Trudne warunki przemysłowe, takie jak strefy wybuchowe i niebezpieczne oraz wysokie temperatury powodują, iż bezpośredni nadzór nad procesami przemysłowymi jest bardzo utrudniony. Z pomocą w takich sytuacja przychodzi specjalistyczny nadzór wizyjny w postaci kamery umieszczonej w obudowie termicznej, której zadaniem jest monitoring poziomu cieczy w zbiornikach przemysłowych. Wyznaczenie tego poziomu może być istotne z punktu widzenia samego procesu chemicznego, który jest realizowany w zbiorniku, trwałości zbiornika oraz jakości ostatecznego produktu. Technologia dotyczy zdalnego połączenia z przemysłowymi urządzeniami pomiarowymi.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Obecnie zdalny dostęp do urządzeń pomiarowych jest realizowany za pomocą bezpiecznych połączeń internetowych albo zdalne połączenia z urządzeniami pomiarowymi w ogóle nie są umożliwiane. Często, z punktu widzenia kluczowej wiedzy lub możliwości wpływania na kluczowe procesy przemysłowe zdalne połączenia są oceniane przez osoby decyzyjne w przedsiębiorstwach, jako niosące zbyt duże ryzyko dla przedsiębiorstw. Proponowany system, wdrażający wyższy poziom bezpieczeństwa dla zdalnego dostępu do urządzeń pomiarowych i innych urządzeń procesu technologicznego stanowi rozwiązanie tych zagadnień.

Zastosowanie rynkowe

Proponowana technologia może być, po odpowiednim dostosowaniu, używana w systemach realizujących paradygmat 4.0 w zakresie budowy bezpiecznych automatycznych połączeń pomiędzy elementami sieci - urządzeniami w fabrykach zarówno w połączeniach w zamkniętych sieciach jak i wymianie informacji pomiędzy różnymi lokacjami geograficznymi.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej

NIP: 6310200736

Kraj: Polska

Adres www: http://www.citt.polsl.pl

Typ podmiotu: Jednostka naukowa

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim
Inna forma ochrony:
None

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:55

Wróć na stronę "Bazy"