Baza technologii


Logo wpisu ZUT w Szczecinie / VentiAidEvo

ZUT w Szczecinie / VentiAidEvo

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Opis technologii / usługi

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oferuje do licencjonowania technologię sterowanego mikroprocesorowo urządzenia, zasilanego napięciem 12 V, które ma zastosowanie w podtrzymywaniu wentylacji człowieka przy niewydolności oddechowej.

Przedmiotem licencji jest technologia urządzenia medycznego wspierającego wydolność krążeniowo - oddechową pacjentów, wyposażonego w układ kontrolno-sterujący i zasilanym z gniazdka 12V lub systemem bateryjnym. Charakterystyką urządzenia VentiAidEvo jest możliwość precyzyjnego wysterowania parametrów wentylacji za pomocą prostej instrukcji zintegrowanej z urządzeniem do podtrzymania wentylacji przez niewykfalifikowany personel.

Technologia daje możliwość wspomagania resuscytacji oddechowej człowieka przy niewydolności oddechowo-krążeniowej, wykorzystując sterowane mikroprocesorowo, przenośne urządzenie, zasilane napięciem 12V i systemem bateryjnym. Efektem działania urządzenia VentiAid będzie odciążenie pracowników medycznych w czasie ratowania życia i umożliwienie udzielenia pomocy przez niewykfalifikowany personel.

Urządzenie VentiAid wyposażone będzie w prostą instrukcję zintegrowana z urządzeniem, co daje możliwość wykorzystywania go w środkach komunikacji masowej jak pociągi i transport miejski, w których w razie potrzeby, w sytuacjach kryzysowych, będzie mógł być wykorzystywany do czasu przyjazdu wykwalifikowanych służb medycznych.

Technologia znajduje się obecnie na poziomie TRL 6- przebadano prototyp w warunkach zbliżonych do rzeczywistych

Technologia adresowana jest do przedsiębiorstw zajmujących się produkcją sprzętu medycznego. Główną rolę urządzenia jest zapewnienie niezawodnego napędu i sterowania podczas procesu wspomagania oddychania.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Korzyści z zastosowania technologii:

a) mobilność urządzenia dzięki bateryjnemu systemowi zasilania

b) możliwość ratowania życia przed przyjazdem wykwalifikowanych służb medycznych

c) pełna automatyzacja urządzenia

c) niska cena produkcji w stosunku do konwencjonalnych układów wentylacji oddechowej

Zastosowanie rynkowe

Przewagi konkurencyjne technologii:

W chwili obecnej do ratowania życia pacjentów u których występuje niewydolność oddechowa, stosowane są drogie systemy wentylacji, które znajdują się w szpitalach, karetkach czy placówkach opieki społecznej.

Zastosowanie urządzenia wspomagania wentylacji AmbuRespi daje możliwość szybkiego udzielenia pomocy przez osoby niewykwalifikowane, pacjentom niewydolnym oddechowo, w miejscu gdzie takie urządzenie to się znajduje.

Innowacyjność produktowa: urządzenie jest autonomicznym, lekkim układem wspomagania wentylacji człowieka, zasilanym z gniazdka 12V, obecnego w każdym pojeździe, a dzięki prostej instrukcji umożliwiające obsługę przez osoby niewykfalifikowane

Innowacyjność technologiczna: urządzenie sterowane jest w oparciu o układ mikroprocesorowy z dwoma nastawami z precyzyjną regulacją, co daje prosty nastaw parametrów wentylacji.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Szczecin, woj. zachodniopomorskie

Dane podmiotu

Nazwa: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

NIP: 8522545056

Kraj: Polska

Adres www: http://www.zut.edu.pl

Typ podmiotu: Jednostka naukowa

Forma ochrony

Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

TRL 6

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 17 maja 2021 15:46

Wróć na stronę "Bazy"