Community Platform Mazovia EDIH


Obszar roboczy 5.svg

Community Platform Mazovia EDIH jest częścią działań projektu Europejskiego Hubu Innowacji Cyfrowych dla Mazowsza (w skrócie projektu Mazovia EDIH).

Projekt Mazovia EDIH, prowadzony jest przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, który otrzymał finansowanie z unijnego programu Digital Europe dla Europejskich Hubów Innowacji Cyfrowych na lata 2021-2023 w ramach umowy grantowej nr 101083509 oraz programu operacyjnego Fundusze Europejskie na rzecz Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027, działanie FENG.02.22 nr Umowy o dofinansowanie z PARP: FENG.02.22-IP.02-0002/23-00).

Infrastruktura internetowa Community Platform Mazovia EDIH jest obsługiwana przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A., partnera projektu.

Community Platform Mazovia EDIH jest finansowane przez Unię Europejską. Wyrażone poglądy i opinie są jednak wyłącznie poglądami autora (autorów) i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Unii Europejskiej. Ani Unia Europejska, ani organ przyznający pomoc nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Community Platform Mazovia EDIH jest pomostem pomiędzy podmiotami tworzącymi popyt na usługi w dziedzinie cyfrowej transformacji (przedsiębiorcy, których działalność może odnieść korzyści z cyfrowej transformacji), a istniejącą ich podażą (start-upy, dostawcy gotowych do wdrożenia technologii, podmioty świadczące usługi edukacyjne, szkoleniowe i wsparcia).

5 Steps to Successful Business Growth Infographic Graph (10).png


Korzystanie z Community Platform Mazovia EDIH jest całkowicie bezpłatne. W ramach platformy uruchomiono 4 dedykowane bazy:

  • Baza usług Mazovia EDIH - gdzie poznasz typy usług oferowanych w ramach projektu Mazovia EDIH (usługi dostępne od 12.06).

  • Baza transformacji cyfrowej - miejsce do promowania rozwiązań przez wszystkie podmioty posiadające w swoim portfolio usługi wspierające transformację cyfrową, ale nie będące bezpośrednio związane z projektem Mazovia EDIH. Zależy nam aby gromadzić jak największą liczbę dostawców rozwiązań innowacyjnych i wzmacniać transfer technologii oraz wymiany wiedzy.



5 Steps to Successful Business Growth Infographic Graph (9).png


Mazovia EDIH to konsorcjum 10 instytucji oferujących kompleksowe wsparcie w procesie transformacji cyfrowej. Zarówno podmioty z województwa mazowieckiego jak i całej Polski mogą skorzystać z nieodpłatnych usług eksperckich i zmodernizować sposób produkcji lub świadczenia usług zgodnie z obecnymi trendami digitalizacji.

Mazovia EDIH skupia się na kilku głównych obszarach programu Cyfrowa Europa tj.: sztuczna inteligencja (AI) oraz wspomaganie decyzji, cyberbezpieczeństwo, obliczenia o wysokiej wydajności (HPC), mikro- i nano- optoelektronika; fotonika i robotyka.

5 Steps to Successful Business Growth Infographic Graph (4).png



Czarne i Czerwone Hasztag Pasmo Logo (8).png



Projekt Mazovia EDIH jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach programu Cyfrowa Europa realizowanego w latach 2021-2027 (nr Umowy grantowej z KE: 101083509 — Mazovia EDIH — DIGITAL-2021-EDIH-01) oraz współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego Fundusze Europejskie na rzecz Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027, działanie FENG.02.22 Współfinansowanie działań EDIH w ramach 2 Priorytetu Środowisko sprzyjające innowacjom (nr Umowy o dofinansowanie z PARP: FENG.02.22-IP.02-0002/23-00).

Liderem Konsorcjum Mazovia EDIH jest Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP. Community Platform Mazovia EDIH została sfinansowana z funduszy unijnych.

Mazovia EDIH jest inicjatywą mającą na celu wspieranie wdrażania technologii cyfrowych i poprawy interoperacyjności województwa mazowieckiego. Projekt ten skupia się na łączeniu kluczowych technologii wspierających (KET), zaawansowanych technologii cyfrowych (ADT) oraz usług, aby przyspieszyć cyfrową transformację sektora przemysłowego MŚP, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju zarówno na poziomie regionalnym, jak i krajowym.

Efektem projektu ma być świadczenie usług przez wszystkich konsorcjantów w kategoriach testowania rozwiązań konsorcjantów przez przedsiębiorców przed inwestycją, rozwój umiejętności w ww. obszarach technologicznych, świadczenie usług w zakresie budowania społeczności, a finalnie – szeroko pojętego wsparcia biznesu w rozwoju technologiczno-przemysłowym.

Wyrażone poglądy i opinie są jednak wyłącznie poglądami autora (autorów) i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Unii Europejskiej. Ani Unia Europejska, ani organ przyznający pomoc nie ponoszą za nie odpowiedzialności.


#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #EDIH


Czas realizacji projektu: 01/01/2023 – 31/12/2025

Wartość projektu: 12 106 208,68 PLN

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 12 106 208,58 PLN