Baza technologii


Logo wpisu Układanka mozaikowa

Układanka mozaikowa

Fundacja Partnerstwa Technologicznego TECHNOLOGY PARTNERS

Opis technologii / usługi

Przedmiotem wynalazku jest układanka mozaikowa zbudowana z elementów przesuwnych w kształcie soczewek tworzących dwa przecinające się obracające koła. Powierzchnie elementów mogą być pomalowane różnymi kolorami albo wzorami tworzącymi obrazek. Zadaniem układającego jest złożenie obrazka poprzez przemieszczanie tych elementów. Całość układanki zamyka się w kształcie prostokąta o wymiarach standardowej karty kredytowej.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Znane są analogiczne układanki z patentów amerykańskich bądź niemieckich, które zawierają bardzo dużo elementów i są przez to droższe w produkcji i bardziej narażone na zniszczenie. Układanka mozaikowa będąca przedmiotem niniejszego wynalazku składa się z minimalnej liczby elementów, a dzięki zastosowanym mechanizmom nie tylko obrotu w płaszczyźnie kół, ale też obrotu elementów soczewkowych w płaszczyźnie prostopadłej umożliwia uzyskanie kilkakrotnie większej liczby kombinacji ułożenia przy znacznie mniejszej liczbie części składowych. Konstrukcja przekłada się zatem na niższy koszt produkcji i większą trwałość produktu.

Zastosowanie rynkowe

Układanka rozwija umiejętności logicznego myślenia, pamięć, orientację przestrzenną, spostrzegawczość. Stanowi więc ciekawą propozycję dla producentów gier i łamigłówek. Może być również użyta jako gadżet promocyny z nałożonym wzorem np. logotypu producenta, marki abo imprezy sportowej. Ze względu na cechę funkcjonalną skłaniającą do logicznego myślenia, ćwiczenia pamięci, orientacji przestrzennej i spostrzegawczości, może być wykorzystana w celu kształtowania pozytywnego wizerunku produktu. Układanka jako gadżet promocyjny może być wykorzystywana przez różnorodne branże, od producentów dóbr masowych, poprzez instytucje finansowe, administrację publiczną, branżę telekomunikacyjną czy też rozrywkową.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Fundacja Partnerstwa Technologicznego TECHNOLOGY PARTNERS

NIP: 5262740203

Adres www: http://www.technologypartners.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"